Selve havneanlegget i Svartebukt består av en kailøsning med 2 pirer og en samlet kailengde på 61 meter, samt mellomlagringsareal for stein på ca. 25 dekar. Pirene benyttes av dumpere for å kjøre stein ombord på lektere.
Terminalen har egen veiforbindelse til steinbruddene i området og operatør Norsk Stein/Stema Shipping N AS har egne kontorfasiliteter og parkeringsareal i området.
Årlig eksporteres opptil 1 million tonn stein over terminalen i Svartebukt.
For nærmere informasjon om fasiliteter, kapasitet og priser for bruk av terminalen, kan følgende firma kontaktes:
| Firma | E-post | Telefon | Daglig leder | Kontaktperson marked |
| Norsk Stein AS Stema Shipping N | stig@stema-shipping.no | 33156432 | Stig Axel Olsen | Stig Axel Olsen |
Operatørfirmaet Larvik Containerterminal AS har siden 1998 drevet containerterminalen i Larvik. Larvik Havn var Norges nest største containerhavn i 2008, 2009, 2010 og 2011.
Ferjeterminalen i Larvik Havn ble åpnet i juni 2008, som følge av at det tidligere ferjeanlegget i Indre Havn ble avviklet og havneeiendommer overført kommunen for byformål - og utvikling. Anlegget på Revet drives av Color Line med linjen Larvik-Hirtshals.
Etter nedleggelsen av det gamle havneanlegget på Vestre Revkai i 2007, ble den nye stykkgodsterminalen innerst i Kanalen åpnet i august 2008 samtidig med nytt ferjeanlegg. Terminalen drives av Nor Lines AS.
I 2003 åpnet det nye steineksportanlegget i Svartebukt i Brunlanes for utskipning av storstein og grus. Terminalen ligger i nærheten av de store steinbruddene i området og drives av Norsk Stein/Stema Shipping N AS.
© 1997-2012 Larvik Havn KF | Webmaster Knut Jørgen Heum | CorePublish CMS | Design Reagens